Kámen v interiéru – Obklady a dlažby

istockphoto 1127418562 170667a

Domov je prostředím, ve kterém se chce každý cítit dobře. Není proto překvapením, že se rádi obklopujeme materiály přírodních zdrojů. Jsou nejen opticky příjemné, ale i praktické pro mnoho svých vlastností. Mezi materiály, které se v poslední době často využívají pro obklady a dlažby patří kámen.
Přírodní kámen vyniká dlouhou životností a také velkou odolností. Pořizovací náklady jsou vyšší než například u kamene umělého, přesto se přírodní kámen používá pro obklady a dlažby pro své výjimečné vlastnosti. Například je originální – žádný kámen není nikdy stejný jako ten druhý a tak vás každá část obkladu bude ohromovat svou jedinečností. Obklady a dlažby z přírodního kamene mají také velmi dlouhou životnost. Některé druhy kamene jsou navíc mrazuvzdorné, nedělá se na nich tzv. vodní kámen a tak jsou ideální pro obklady koupelen a kuchyní.
Mezi nejčastěji využívané přírodní kameny patří čedič. Využití pro něj je jak v domácnostech, tak v průmyslu. Čedič vyniká čistým tmavým designem a excelentní pevností.
Dalším kamenem využívaným pro obklady a dlažby je kvarcit neboli křemenec. Jeho výhodu je bohatá škála odstínů, které lze v přírodě najít – od hnědé, po béžovou až k bílé. Jako obklad působí vysoce elegantně.
Břidlice je používána hlavně pro svou křehkost a lehkost. I u ní se dá objevit velmi mnoho barevných odstínů a tvarových typů.
Kromě výše uvedených kamenů se pro interiérové i exteriérové obklady a dlažby využívá samozřejmě mramor, vápenec nebo i travertin. Ten dosahuje úžasných vlastností pro svou nenasákavost, oděruvzdornost, protiskluzovost i pevnost. V zimě navíc vůbec nepodléhá mrazu a tak je ideální i pro venkovní obklady a dlažby.

Přidat komentář

Nejnovější články

Katalog firem

Copyright © 2020      FB

Ochrana osobních údajů

Obchodní podmínky

SEO - optimalizace webu

Přihlásit se

Logo star-snippets.com

Notice: Undefined index: kamenictvi-firmy.eu in /var/www/web14/htdocs/application/modules/site/controllers/StarController.php on line 437

Notice: Undefined index: kamenictvi-firmy.eu in /var/www/web14/htdocs/application/modules/site/controllers/StarController.php on line 439